Naše činnost

Nabízíme širokou škálu aktivit, nahlédněte do jednotlivých sekcí a v případě zájmu o kteroukoliv z našich činností nás neváhejte kontaktovat.
 

Kroužky

Nabízíme dětem a mládeži se zájmem o chov koní a jezdectví možnost vyzkoušet si, jaké to je být "koňákem", starat se o tato krásná zvířata a učit se jezdeckému umění. Ti, kterým vůně hřívy nedá spát a neodradí je trocha té dřiny, nás pak pravidelně navštěvují v našich Chovatelských kroužcích.
Letní tábory

Letní pobyty u koní nabývají na oblibě. U nás najdete tým lidí a koníků, kteří mají mnoho zkušeností a jsou ochotni je předávat dál.

Pořádáme "spací" i příměstské pobyty s koňmi. Děti se u nás naučí nejen jezdit, ale také se o koně postarat. Zjistí kolik péče takové velké zvíře potřebuje, co vše jí, kde spí a kolik toho vypije. Dozví se mnoho zajímavých poznatků z koňského světa od historie vývoje koně jako druhu, až po zbarvení, plemena a základní koňskou zdravovědu.

V rámci táborových programů se děti účastní skupinového jezdeckého výcviku na jízdárně, jezdí na vyjižďky do přírody, chodí koníky pást, naučí se koně vyčistit a zkusí si ho nachystat k jízdě. Poslední den tábora mohou všechny své nabyté dovednosti a vědomosti uplatnit při závěrečném závodění v jízdě zručnosti a odpoledním soutěžním klání, kterému říkáme Velká Hustopečská :-)

V neposlední řadě na děti čekají výtvatrné aktivity, hry a různé soutěže a také výlet na kamenný vrch, rozhlednu, nebo koupaliště, focení na památku a další zážitky. A co je nejdůležitější a víme to z vlastní zkušenosti - najdou si kamarády se stejným zájmem.

Tak se budeme těšit, vaši chovatelé z Pavučiny :-)
 
Jiné aktivity

Mimo zájmových kroužků a letních táborů pořádáme nebo se účastníme pravidelných akcí, jako jsou Den koní, Vánoční vyjížďka, Den Země, Dny otevřených dveří. Také pořádáme spolu se sousední stájí soutěže v sedle pro začínající závodníky, případně organizujeme naše vlastní klubové zavůdky pro naše kroužkové děti.

Dále pořádáme soustředění pro naše malé chovatele, výukové programy a výcvikové hodiny a vyjížďky pro veřejnost. I když nejsme ryze sportovně zaměřeni, tak čas od času nejzkušenější členové vyrazí na jezdecká soustředění s externími trenéry, hobby závody a výstavy. Kromě toho nás můžete potkat s poníky na dětských dnech, firemních akcích, narozeninových oslavách, Burčákových slavnostech v průvodu a vozíme také na táborech pro děti u nás na Pavučině.