Eko-okO

Bylinková spirála

Bylinková spirála

30.03.2021

Koncem měsíce března jsme na Pavučině vybudovali bylinkovou spirálu, malý koutek který jak doufáme provoní zahradu i duše všech návštěvníků, přiláká užitečný hmyz a zpestří naše kroužkové a táborové tvoření.

Altán a voliéra

Altán a voliéra

15.01.2021

V našem areálu byli návštěvníci už dříve zvyklí chodit s dětmi na procházku a pozorovat ptáky ve voliéře a drobné hlodavce v ohradě. S výstavbou nového altánu, voliéry a konstrukci nových klecí zůstal tento chov zachovaný.

Venkovní učebna

Venkovní učebna

14.01.2021

Cílem venkovních učeben je dostat děti do přirozenějšího prostředí a na čerstvý vzduch a náš velký areál se k tomu vyloženě nabízí.

Pocitový chodníček

Pocitový chodníček

14.01.2021

Možná by se mohl nazvat spíš pavučina pocitů, protože podle návrhu paní Hukové se podařilo ten náš chodníček realizovat do tvaru pavučiny.

Motýlí záhon

Motýlí záhon

07.01.2021

Vstupní cestu ke vchodu Pavučiny lemuje pruh vysázených květin. Nejedná se o náhodnou výsadbu trvalek, které mají jen okrasnou funkci, ale jde o konkrétně vybrané květiny, které lákají nejen motýly.

Studna s ruční pumpou

Studna s ruční pumpou

07.01.2021

Možná to vypadá trochu zastarale, nebo že se připravujeme na "blackout" a obojí by mohlo být správně.

Kompostér

Kompostér

07.01.2021

Areál Pavučiny je rozlehlý a plný biodpadu, který je škoda odvážet, když si ho můžeme zpracovat sami. Do budoucna připravujeme vyvýšené záhony a bylinkovou spirálu a tam se nám kompost bude moc hodit.

Kadibudky

Kadibudky

07.01.2021

Doba se mění a kadibudky se staly úsměvnou připomínkou minulosti, kdy sednout si a vyprázdnit se nebylo spojeno s žádným velkým pohodlím. Ale když jste zrovna v areálu naší zahrdy a budova je zamčná nebo když děti na jízdárně pečují o koně a přijde na ně nutná potřeba, vezme se za vděk i dřevěnou budkou.

Zelená střecha na Pavučině

Zelená střecha na Pavučině

06.01.2021

Součástí budovy je osázená zelená střecha o rozloze: 575 m2. Substrát se položil na střechu v listopadu 2018, na jaře 2019 se střecha osázela rozchodníky, netřesky a jiným osivem vhodným k umístění na extenzivní zelenou střechu.